2016. 04. 09.
A legtöbbször a dugulás a benőtt gyökerektől keletkezik. Nem árt új háznál, ha oda figyelünk a csatorna nyomvonalára, és fölé, mellé nem ültetünk fát, cserjét, bokrot, mert nagy nyári szárazság idején a fák gyökerei megkeresik a csatorna gyenge pontját és meg próbálnak bekúszni. Ha pici rés van, akkor ott be is mennek a gyökerek. Ha a gyökérzet bejut a csatornába, akkor csak idő kérdése, hogy a dugulás mikor következik be.
A vegyszeres kiirtás – tapasztalatom szerint- nem sok eredménnyel szokott járni. Ha kivágjuk a fát vagy a bokrot, sok esetben a gyökere tovább él, mert jó tápanyagot talál a lefolyócsőben.
A régi csatornák még betonból, kerámiából, eternitből, vasból vagy ólomból készültek. Ezek már elég porózusak lettek mára ahhoz, hogy szivárogjanak. A lefolyó cső csatlakozása általában betonozva volt, vagy gumitömítéssel látták el. Ez mára már igencsak kezd elfáradni, elengedni, szétporlani. Ha megindul a szivárgás, a gyökér megtalálja a módját, hogy bejusson a lefolyócsőbe.
A gyökérzetet ritkíthatjuk csőgörénnyel, de ezzel a módszerrel nem tudjuk véglegesen kiirtani az eldugult csatornából. Ez még a womával sem sikerülhet. Csak egy módon lehet kiirtani: ha a lefolyó rendszert kiássuk, és újraépítjük.
Ma már nagyon modern, PVC és KG csövek kaphatók. Épületen kívül minden esetben csak KG-csővel szereljük a csatornarendszert. Ha hosszú az udvaron a csatornarendszerünk, építtessünk be tisztító nyílásokat, vagy tisztító aknákat!
Duguláselhárításnál nálunk NINCS kiszállási díj!
Duguláselhárításnál nálunk NINCS óra díj!
Duguláselhárításnál nálunk NINCS folyóméter díj!
Ami van nálunk: Precíz, tiszta, pontos munka!
© Duguláselhárítás Gödöllő 2015–2023, Minden jog fenntartva!
Készítette: Harcsa Sándor